Bezrobocie

W czasie gdy plaga bezrobocia jest finansową dolegliwością dotykająca ponad trzynaście procent naszego społeczeństwa, Urzędy Pracy, zamiast oferować prawdziwie przydatne kursy, organizuje pseudoszkolenia pt. „Jak rozmawiać z pracodawcą?”, wiele osób myśli o swoim biznesie, którego nakłady finansowe nie przeciążyłyby ich i tak płaskich portfeli. Jednym ze sposobów zarabiania w domu, przy niewielkich kosztach jest artystyczna biżuteria.

Przechadzając się po rynkach dużych miast, czy promenadach nadmorskich kurortów można zauważyć stoiska z oryginalną, wykonywaną ręcznie artystyczną biżuterią– kolczyki, bransoletki, wisiorki, breloczki, pierścionki, wykonane z koralików, kamyczków, zawieszek, piórek, nici, a nawet elementów ze srebra, które kuszą oryginalnym doborem materiałów i kolorów, a także zupełnie przystępną ceną. W dzisiejszych czasach, gdy oryginalna, niekonwencjonalna, lansowana przez największe gwiazdy show-biznesu biżuteria jest absolutnie na topie, wszystkie produkty artystyczne tego typu mają wzięcie, które łatwo zauważyć po ilości zainteresowanych okalających stoisko ze wszystkich stron.

Wbrew pozorom, tworzenie artystycznej biżuterii jest zupełnie łatwe, wymaga jedynie podstawowej wiedzy z zakresu doboru kolorów do materiałów, choć tak naprawdę każdy z nas ma inny gust i kolory, które wiodą prym w modzie, niekoniecznie muszą podobać się wszystkim, dlatego tworzenie kolczyków, naszyjników czy bransoletek, będąc wiedzionym własnym zmysłem artystycznym (każdy go ma, trzeba go tylko obudzić), daje dużo większe pole manewru i szansę na trafienie w zróżnicowany gust klientów.

W Internecie istnieje wiele sklepów oferujących rozmaite koraliki, rzemienie, minerały, które są półfabrykatami do produkcji modnych dodatków, ich ceny zaczynają się od kilku groszy za sztukę, w zależności od materiału, z jakiego są wykonane, czy po prostu popularności. Większy zakup często gratyfikowany jest darmową wysyłka lub obniżką końcowej ceny, a asortyment wielu z nich przyprawia o zawrót głowy. Podstawowe elementy, poza ozdobami, to: sznurki, żyłki, rzemienie lub drut, które służą za rdzeń każdej biżuterii, igły do nawlekania oraz zawieszki, łączące końce bransoletki, naszyjnika czy kolczyków. Koszt zestawu takiego zestawu, w zależności od ilości i rodzaju, waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

Artystyczna biżuteria jest sposobem na życie i dodatkowy zarobek, ale także pasją, którą można wyrazić siebie w namacalny sposób, czyli jest połączeniem dobrego z pożytecznym, a możliwości, które daje dzisiaj Internet, sprawiają, że wcale nie musimy, (choć oczywiście możemy) wystawiać się na widok publiczny, prezentując turystom nasze wyroby, bo sprzedaż może odbywać się w naszym własnym wirtualnym sklepie. Wystarczy trochę chęci, wyobraźni i cierpliwości.