Języki to klucz do swobodnej komunikacji z ludźmi w różnych krajach. Trudno jednak poznać je wszystkie. Warto postawić na naukę języka uniwersalnego, czyli angielskiego, którym można się porozumieć w wielu miejscach na całym świecie. Co więcej, większość międzynarodowych naukowców oraz artystów również opiera się na nim. Niezależnie więc, czy chcesz obejrzeć ciekawy film w oryginale, zrozumieć teksty ulubionych muzyków, czy swobodnie poruszać za granicą, warto nauczyć się angielskiego.

Angielski to najpowszechniejszy język na świecie

Język angielski jest trzecim co do powszechności językiem świata, zaraz po chiński i hiszpańskim. Posługuje się nim ponad 2 miliardy ludzi. Wynika to między innymi z faktu, że angielski jest oficjalnym językiem aż w 55 krajach. Są to nie tylko Wielka Brytania, USA, Kanada, Australia, Nowa Zelandia, czy Indie, ale również wiele krajów afrykańskich, azjatyckich czy karaibskich, między innymi RPA, Wyspy Bahama, Singapur, Jamajka, Kenia, Nigeria czy Filipiny.
To jednak nie wszystko jest on rozpowszechniony w wielu krajach europejskich, Holandii, Niemczech, czy krajach Skandynawskich, więc bez problemu będzie można się nim porozumieć w hotelu, czy restauracji.
Angielski jest międzynarodowym językiem nauki, kultury, sztuki oraz rozrywki. Jego popularność bierze się między innymi z faktu, że jest dość łatwy do przyswojenie i zapamiętania. Powstają nie tylko liczne szkoły, lecz również kursy internetowe, dzięki którym nauka angielskiego online, jest prosta i wygodna.

Wygodna komunikacja w czasie wyjazdów zagranicznych

Język angielski stał się również językiem turystów, którzy coraz chętniej podróżują po różnych krajach nie tylko Europy, ale całego świata. Trudno przed każdym wyjazdem uczyć się języka kraju, do którego planuje się podróż. Nie ma też takiej potrzeby. W większości Państw obsługa w hotelu, restauracji, czy punktach informacji turystycznej zna język angielski. Również mapy, czy przewodniki są dostępne w tym języku. Dzięki temu nawet nie znając narodowego języka danego kraju, można swobodnie podróżować i bez trudu porozumieć się w niezbędnych dla nas sytuacjach.
Co więcej, nauka angielskich zwrotów, które przydadzą się w takich momentach, wcale nie jest skomplikowana, ani czasochłonna. Wystarczy poświęcić 20 minut dziennie.

Znajomość angielskiego ułatwi znalezienie pracy

Coraz więcej firm działających na polskim rynku to duże korporacje międzynarodowe lub biznesy obsługujące klientów zagranicznych. Dlatego znajomość przynajmniej języka angielskiego stanowi coraz powszechniejszy wymóg w ofertach pracy. Język ten staje się niezbędnym narzędziem przy wielu zadaniach.
W jakich zawodach angielski jest niezbędny? Oczywiście w turystyce – stewardesy, czy piloci wycieczek muszą mieć umiejętność swobodnego porozumiewania się z zagranicznymi turystami, również obsługa w hotelu, czy restauracji powinna umieć obsłużyć gości mówiących po angielsku.
Informatycy i programiści bez języka angielskiego mają zdecydowanie ograniczony dostęp do wiedzy oraz specjalistycznych programów komputerowych.
Angielski jest również niezbędny osobom pracującym w międzynarodowych korporacjach, szczególnie na wyższych stanowiskach.

Angielski językiem nauki i sztuki

Angielski to również język naukowców. Wszystkie czasopisma naukowe wysokiej klasy i punktacją IF muszą być w języku angielskim. Wszystkie najnowsze odkrycia i badania z takich dziedzin, jak biologia, chemia, medycyna, fizyka, są publikowane w języku angielskim. Co więcej, międzynarodowe konferencje naukowe również odbywają się w tym języku. Dlatego umiejętność posługiwania się nim jest niezbędna dla każdego, kto myśli o tym, by móc się rozwijać i kształtować swoją karierę jako naukowiec, ale nie tylko. Dotyczy to również lekarzy, którzy chcą być na bieżąco z najnowszymi sposobami leczenia, matematyków, czy inżynierów, którzy chcą mieć dostęp do informacji o najnowszych rozwiązaniach technologicznych.
Angielski jest również coraz powszechniejszy w dziedzinach sztuki i designu. Można się nim porozumieć, niemal we wszystkich muzeach i galeriach sztuki, czy designu na świecie. W niewielu miejscach bowiem znajdziemy przewodniki po polsku, angielska wersja za to będzie z pewnością dostępna niemal wszędzie. W tym języku również powstają liczne ciekawe publikacje dotyczące nie tylko dawnych mistrzów, lecz również sztuki współczesnej.