Planując wakacje w Polsce, zazwyczaj pod uwagę bierze się nadmorskie miejscowości, Mazury lub górskie okolice. Tymczasem nad Odrą jest równie wiele miejsc ciekawych na wakacyjny wypoczynek. Swoimi atrakcjami kusi przede wszystkim Dolny Śląsk. Województwo to coś ciekawego przygotowało dla każdego turysty. Dlaczego Dolny Śląsk to idealne miejsce na wakacje?

Dolny Śląsk dla rodziny z dziećmi

Dolny Śląsk to wspaniałe miejsce na wakacje z dziećmi. Na najmłodszych czeka tu mnóstwo atrakcji, które spodobają się również dorosłym. Spędzając urlop w tej części Polski z pociechami, miejscem obowiązkowym jest m.in. Kolejkowo. Jest to największa w Polsce makieta kolejowa, z jeżdżącymi miniaturowymi samochodami i pociągami. Makieta przedstawia autentyczne budowle z terenu Dolnego i Górnego Śląska. Przekraczając próg Kolejkowa, przenosi się do zupełnie innego, magicznego świata, który pokocha każde dziecko.

Równie atrakcyjna dla najmłodszych turystów będzie wizyta w Minieurolandzie, czyli Parku Miniatur, znajduje się on w niewielkiej odległości od Wrocławia i pozwala przyjrzeć się z bliska najważniejszym zabytkom Polski, Europy i świata w miniaturze. Na terenie Minieurolandu znajdują się m.in. Zamek Książ, Ratusz Wrocławski, Most Grunwaldzki. Most Zwierzyniecki, Twierdza Kłodzko.

Kolejkowo czy Minieuroland to niejedyne atrakcje Dolnego Śląska dla dzieci. Jeśli chcesz je poznać wszystkie, wynajmij apartament we Wrocławiu, który będzie doskonałą bazą wypadową. Wakacyjny apartament w stolicy województwa dolnośląskiego pozwoli na szybki dojazd do ZOO i Afrykarium, Parku Trampolin JumpWOrld, Hydropolis, Krzywej Wieży i wielu innych atrakcji lubianych przez dzieci.

Dolny Śląsk nie tylko dla dzieci

Dolny Śląsk rozrywkę na letnim urlopie zapewnia również dorosłym. Wrocław zaprasza na romantyczne weekendy we dwoje, natomiast okolice kuszą fanów tajemnic, górskich wędrówek i piechurów. Miejsca, które warto włączyć do wakacyjnego planu zwiedzania to Śnieżka, Zamek Czocha, Twierdza w Srebrnej Górze, Zamek Książ, Kolorowe Jeziorka, Zamek w Międzylesiu, Świątynia Wang w Karpaczu, Stara kopalnia w Wałbrzychu czy Muzeum Gross- Rosen Rogoźnica. Dla łowców tajemnic prawdziwą gratką będą natomiast szlaki w Karkonoszach i Górach Sowich. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się też wizyty w Kopalni Złota – Złoty Stok.

Dolny Śląsk dla seniorów

Wakacje na Dolnym Śląsku spodobają się również seniorom. Województwo to zaprasza ich do licznych miejscowości uzdrowiskowych. Największą popularnością cieszy się Polanica Zdrój. Położona jest ona w niezwykle malowniczej okolicy, u podnóża masywu Piekielnej Góry. Polanica Zdrój znana jest przede wszystkim z leczniczych wód. W miejscowości działa uzdrowisko wyposażone w bazę leczniczą i hotelową, która dostosowana jest do osób niepełnosprawnych. Na terenie uzdrowiska znajdują się zakłady przyrodolecznicze, baseny rekreacyjno-rehabilitacyjne, a także rozlewnie wód mineralnych. Łagodny górski klimat sprzyja seniorom, szczególnie tym leczącym choroby układu krążenia i przewodu pokarmowego. W Polanicy Zdrój dobrze będą się też czuć osoby szukające spokoju i wytchnienia od codzienności, czeka tu na nich piękny park pełen starych drzew i egzotycznych krzewów, łatwe szlaki turystyczne, wysokiej jakości zaplecze hotelowe i gastronomiczne.