Drukarka

Niedawno w serwisie Kickstarter zakończyła się ogromnym sukcesem zbiórka środków na projekt małej i budżetowej drukarki 3D o nazwie M3D. Projekt spotkał się z oszałamiającą popularnością i przyniósł o 6803% więcej środków od zakładanych!

Drukarka trójwymiarowa M3D to niewielkie urządzenie o obszarze roboczym ok 11 x 11 x 11 cm i wadze znacznie niższej od innych drukarek tego typu, bo zaledwie 1 kilograma. Szczególnie istotna jest tu cena, która ma nie przekroczyć 1 tysiąca złotych. Nic więc dziwnego, że wszyscy z niecierpliwością czekają na pojawienie się Micro 3D na rynku – wedle zapowiedzi ma to już nastąpić w marcu 2015 roku.

Idea drukarki Micro 3D

Ideą całego projektu duetu Davida Jonesa i Michaela Armaniego jest udostępnienie technologii drukarek 3D dla każdego, nawet laika. Obsługa urządzenia ma być maksymalnie uproszczona, tak by z drukowaniem mógł poradzić sobie każdy.

Twórcy M3D chwalą się zastosowaniem aż 15 innowacyjnych rozwiązań, które nie tylko pozwoliły obniżyć koszty produkcji, ale również przyspieszyły druk oraz polepszyły jego jakość. Szczególnie ciekawa wydaje się być technologia MMT („Micro Motion Technology”), która odpowiedzialna jest za precyzyjne pozycjonowanie głowicy i kalibracje.

Rewolucja M3D?

Drukarka ma łączyć się z komputerem za pomocą standardowego złącza USB, a dołączone oprogramowanie, ma umożliwiać bardzo prostą obsługę na wszystkich znaczących systemach operacyjnych.

Jeśli zapewnienia konstruktorów się spełnią, oznaczać to będzie niemałą rewolucję w dziedzinie drukowania 3D i kwestią niedalekiej przyszłości będzie masowa produkcja takich domowych urządzeń.

 

Specyfikacja techniczna:

obszar zadruku: 109mm x 113mm x 116mm
średnica filamentu: 1,75 mm
wysokość warstwy: 50-350 mikronów
dokładność drukowania: 15 mikronów
średnica głowicy: 0,45 mm
materiały do druku 3D: ABS, PLA, Laywood, Laybrick
waga: 1 kg