Samochody Hyundai to dziś nowoczesna technologia i futurystyczna stylistyka. Płynne kształty i czysta forma to wyznacznik marki produkującej zaawansowane samochody zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi. Jednak zanim świat usłyszał o Hyundai Nexo, producent przebył długą drogę, by ostatecznie zadziwić użytkowników potencjałem nowoczesnej technologii.

Jak to się zaczęło?

W roku 1947 powstała firma Hyundai Engeenering and Construction, która została założona przez Chung Ju- Younga. Przedsiębiorstwo z Korei Południowej zajmowało się zupełnie inna branżą, a przygoda z motoryzacją rozpoczęła się w 1967 roku, kiedy z olbrzymiego koncernu wyodrębniono Hyundai Motor Company.

Pierwszy samochód Hyundai

Tuż po wyodrębnieniu jednostki zajmującej się motoryzacją Hyundai nawiązał współpracę z Fordem. W takiej formie przedsiębiorstwo prosperowało do 1985 roku. Pierwszym autem była Cortina. Samodzielny pojazd powstał z kolei w 1974 roku, kiedy to na targach w Turynie zaprezentowano model Pony. Auto cieszyło się ogromną popularnością. Dostępne było również na rynku europejskim, co pozwoliło wypromować markę. W roku 1982 pojawił się następca słynnego Pony. W latach 1985 – 1994 produkowano trzecią generację auta na masową skalę, a model ten trafił również do Polski.

Rozwój i doskonalenie

Koncern prężnie i sukcesywnie się rozwijał, zyskując coraz szersze grono miłośników. W roku 1980 na rynek trafiły kolejne modele – Granada i Mark V. Pięć lat później pojawia się Hyundai Excel, który po roku trafia na rynek amerykański. W tym też roku debiutuje Hyundai Grandeur, który po latach zaprezentował się w nowej wersji jako Hyundai New Grandeur. Zanim firma wypuściła na rynek pierwsze auto o sportowej linii – Hyundai Scoupe, po drodze pojawił się jeszcze model Sonata. Kolejne lata to następne modele i nieustanny rozwój. W ciągu czterech lat od Scoupe rozpoczyna się produkcja Accenta.

Hyundai – olbrzymi krok naprzód

Ważnym momentem był rok 1999, kiedy koncern przejął Kię. Wtedy też powstał Hyundai Kia Automotive Group z siedzibą w Seulu. Po roku podpisana została współpraca z Daimler Chrysler, który stał się udziałowcem 10% akcji Hyundaia. Jednak po czterech latach umowa została rozwiązana.

Hyundai w Polsce

Koreańska marka na rynek polski trafiła w 1993 roku. To wtedy utworzona została polska firma Hyundai Corporation Poland, która wypuściła na rynek modele takie jak: i10, i20, i30, i40, Elantrę i Veloster. W roku 2001 pojawił się słynny Santa Fe, który cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem do dziś. Kolejny etap to SUV Tucson, który produkowany jest do dziś.

Zaawansowana technologia przyjazna dla środowiska

Samochody Hyundai umacniają swoją pozycję na rynku. Wszystko za sprawą nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań. Wystarczy spojrzeć na https://nawrot.hyundai.pl/ – autoryzowany dealer Hyundai we Wrocławiu, by przekonać się o potędze pojazdów elektrycznych zasilanych wodorowymi ogniwami paliwowymi.

Hyundai jest pionierem technologii, a prace badawcze prowadził od 1998 roku, by w 2013 roku wypuścić na rynek ix35 Fuel Cell, który stał się przełomowym osiągnięciem w dziedzinie motoryzacji.