Ehh ta jesień

Lato powoli nas opuszcza w jego miejsce zdecydowanym krokiem wkracza jesień. Jesień to pora która potrafi nas skutecznie wyrwać z letniego błogiego letargu. Przykładem jest na przykład drastyczna i nagła zmiana pogody. Wczoraj była piękna, słoneczna pogoda a dziś po przebudzeniu zastał nas księżycowy krajobraz, bez ani jednego promyka słońca i nadziei na szybki go ujrzenie. Do tego do uszu dociera dźwięk zwiastujący nadejście jesieni czyli krakanie wron, gawronów przeplatane podmuchami wiatru.

I jak my mamy sobie z tym radzić? Przecież trzeba iść do pracy, zrobić zakupy, pojechać do klienta lub wykonać coś co sprawi, że musimy opuścić nasze ciepłe mury i wyjść na dwór. Rady na to nie ma bo albo olejemy szefa i zrezygnujemy tego dnia z pracy, damy zaryzykujemy tym że będziemy głodni lub nie zrobimy czegoś ważnego. Niestety nie jesteśmy arabskimi szejkami, którzy mogą sobie pozwolić na takie ekscesy. Będąc zwykłym człowiekiem jesteśmy skazani na taką aurę koniec i basta. Zawsze jest coś co musimy zrobić. Takie czasy i położenie. Więc co zrobić?

Po pierwsze nastawienie. Wiem, że to łatwo powiedzieć ale musimy się pozytywnie nastawić. Musimy znaleźć w tym wszystkim jakieś plusy, pozytywy. Może warto udać się do specjalisty od ludzkiej psychiki by poradził nam jak sobie radzić z tym wszystkim? Może psychiatra pomoże a może psychoterapeuta?

Tylko jak znaleźć dobrego psychoterapeutę? Może w sieci wystarczy wpisać np. psychoterapeuta Poznań, Wrocław, Warszawa? Gdy jednak nie chcemy z jakiś tam powodów iść do psychologa to może warto samodzielnie zabrać się za poprawę humoru. Pomysłów jest masa, można wyjechać na grzyby, ryby, zakupy, do teściów, odwiedzić starych znajomych, skoczyć do baru, fryzjera. Zróbmy wszystko aby pozytywnie się nastawić!!!!

Warto również zadbać o zdrowie. Bo jak wiadomo aura jesienna niezbyt dobrze wpływa na nasze zdrowie. A to się przeziębimy, złapie nas grypa lub inne świństwo. Polecam osobiście spożywać miód, owoce no i oczywiście czosnek. Czosnek jest doskonałym środkiem na wiele infekcji jesiennych. Jest on silniejszy od penicyliny, a współczesne leki są jego kopia tylko że w postaci chemicznej. Warto stosować to co oferuje medycyna naturalna. Dzięki temu zyskamy na zdrowiu i nasze finanse nie ucierpią na tym. Jak będziecie zdrowi i pozytywnie nastawieni to jesień i zima nie będzie strasznym okresem.