Zioła na pasożyty

Choroby wywołane przez pasożyty mają zróżnicowany wpływ na ogólny stan zdrowia pacjentów. Różni je także przebieg i wielość skutków ubocznych, z jakimi musimy się borykać walcząc z nieproszonymi gośćmi, którzy upodobali sobie nasz organizm. Mają jednak także cechę wspólną.

Zioła na pasożyty

Niemal w każdym przypadku charakteryzuje je długotrwały przebieg, a pacjenci niejednokrotnie odczuwają bezradność uświadamiając sobie, że kolejne sposoby radzenia sobie z pasożytami nie spełniają ich oczekiwań. Co ciekawe, niekiedy niekończąca się terapia i silne preparaty chemiczne nie są wcale potrzebne, skuteczne okazują się bowiem zioła na pasożyty z powodzeniem stosowane już od wielu stuleci.

Jakie zioła są wykorzystywane do walki z pasożytami

Jednym z najciekawszych ziół wykorzystywanych w walce z pasożytami jelitowymi u człowieka jest tymianek – roślina pochodząca z basenu Morza Śródziemnego i stosowana z powodzeniem już w czasach świetności starożytnego Egiptu. Zarówno wśród dzieci, jak i wśród dorosłych sprawdzają się przy tym również pestki z dyni zalecane nawet w przypadku uporczywych i trudnych do wyeliminowania pasożytów układu pokarmowego. Medycyna ludowa przypisuje podobne właściwości również pestkom znajdującym się we wnętrzu jabłek. Na zainteresowanie zasługuje i kora dębu, która dzięki zawartym w jej składzie garbnikom uniemożliwia przedostawanie się dużych ilości toksyn do jelit. Ciekawą propozycją jest też kora kruszyny, którą charakteryzuje nie tylko działanie silnie przeczyszczające, ale również pozytywny wpływ na eliminowanie z organizmu zarówno owsików, jak i glisty ludzkiej atakującej układ pokarmowy tak dzieci, jak i dorosłych.

O dużej skuteczności mówi się również w odniesieniu do naparów ziołowych, choć w tym wypadku duże znaczenie ma nie tylko staranność ich przygotowania, ale również czas trwania kuracji. Wśród najpopularniejszych wymienia się napar, w skład którego wchodzą: kora dębu, kora kruszyny, piołun i wrotycz zmieszane w równych proporcjach. Jedna łyżeczka mieszanki ziołowej jest zalewana 200 mililitrami wody i spożywana przez pacjenta przed snem przez co najmniej siedem dni.