Gramy w piłkę

Mini boisko do piłki nożnej jest niewątpliwie marzeniem każdego fana piłki nożnej. Tego małego, jak i dużego również. Dzięki mobilności i możliwości konfiguracji, rozwiązanie to jest niezwykle praktyczne.

Mini boisko ma kształt prostokąta o wymiarach 10 na 15 metrów. Składa się ono z mobilnych band, które po ekspresowym montażu tworzą barierę ochronną mini boiska.Wielkość boiska nie jest ograniczona do wymiaru 10 na 15 metrów. Dzięki ruchomym bandom, jego wielkość może dojść do rozmiaru 20 na 40 metrów – czyli pełnowymiarowego boiska.

Bandy posiadają specjalnie przygotowane piłko chwyty. Piłko-chwyty mają wysokość co najmniej trzech metrów, są wykonane z polipropylenowej siatki. Ich zadaniem jest ochrona widowni, pojazdów, a zwłaszcza szyb przed lecąca z dużą prędkością piłką. Ich obecność ułatwia grę, ponieważ piłka nie wypada za granice boiska. Nad boiskiem jest również zawieszona siatka pełniąca rolę piłko-łapu. Oprócz band i piłko-chwytów boisko musi posiadać dwie bramki. Owe bramki mają wysokość 1,2 metra i szerokość 1,8 metra. Murawę mini boiska stanowi sztuczna trawa. Jej atutem jest to, że jest ona niezwykle wytrzymała mechanicznie, chemicznie i przy normalnym użytkowaniu będzie służyła przez lata. Dodatkowo nie wymaga pielęgnacji takiej jak klasyczna nawierzchnia boiska wykonana z trawy.

Jedynym warunkiem, jaki musimy spełnić chcąc bezpiecznie i efektywnie korzystać z boiska, jest posiadanie odpowiednio przygotowanego terenu. Teren pod mini boisko musi być stabilny geologiczne. W Polsce mamy 10 klas ziemi. Każda z nich jest specyficzna. Ważna jest „twardość” podłoża. Aby nie uszkodzić boiska zaleca się utwardzić teren. Można zlecić to firmie, która profesjonalnie przygotuje teren pod mini boisko. Gdy decydujemy się postawić mini boisko na powierzchni nieutwardzonej (gołej ziemi), musi być uprzednio posiana trawa. Trawa wzmacnia teren, uniemożliwia powstanie dziur, wgłębień. Gdy posiadamy teren, na którym jest wylany asfalt, ułożona kostka brukowa, sprawa jest zdecydowanie prostsza. Takie boisko jest doskonałym pomysłem, gdy chcemy, aby nasze dziecko miało gdzie spędzać czas. Jest to doskonałe miejsce, gdzie będzie mogło ono budować relacje z rówieśnikami będąc pod naszym czujnym okiem.