Jedna z najważniejszych wystaw samochodowych w Europie odbyła się w Genewie. Na początku marca 2017 na 87. już salonie samochodowym w Genewie swój nowy samochód zaprezentował koncern BMW. Jakie jest nowe BMW serii 5 Touring?

Kombi – auto prestiżowe

BMW serii 5 Touring to otrzymało nadwozie typu kombi. Zostało zbudowane na platformie aluminiowej Clar. Dzięki temu udało się zmniejszyć jego wagę aż o sto kilogramów. Auto wygląda doskonale. Projektantom pracującym dla koncernu BMW udało się niezwykle korzystni połączyć zalety, które posiadają pojazdy dwubryłowe ze sportową elegancją.

Auto bardzo pojemne

Miłośnicy aut spod znaku BMW z pewnością docenią nie tylko elegancki wygląd nowego pojazdu, ale także pojemność jego bagażnika. Pojemność kufra wynosi 570 litrów. Ale w aucie można złożyć tylną kanapę powiększając pojemność bagażnika aż do 1700 litrów! Dzięki temu w kufrze można przewieźć nawet rzeczy, które mają całkiem spore rozmiary. Do tego przestrzeń bagażową można wykorzystać niezwykle praktycznie. Tylna kanapa może być bowiem dzielona w następujących proporcjach: 40:20:40. Nowe BMW serii 5 Touring jest więc nie tylko bardzo eleganckie, ale także niezwykle praktyczne, w sam raz dla dużej rodziny. Dostęp do bagażnika jest bardzo łatwy dzięki otwieranej tylnej szybie. Aby włożyć lub wydostać z bagażnika drobne przedmioty nie ma potrzeby otwierania całej klapy, wystarczy otworzyć tylko szybę. Klapę bagażnika można także otworzyć automatycznie. Wystarczy przesunąć nogą pod tylną częścią samochodu. Wykonując taki sam ruch można ją także zamknąć.

BMW serii 5 Touring silnik

Na początki koncern wprowadza Touringa z czterema silnikami do wyboru. Osoby zainteresowane autem z silnikiem benzynowym mają do wyboru wersję 530i z silnikiem o mocy 252 KM oraz wersję 540i xDrive. Ci, którzy wolą silnik Diesla mogą wybrać sześciocylindrowy silnik 3.0 (dostępna także wersja z napędem xDrive z silnikiem o mocy 340 KM) oraz 520d.

BMW serii 5 Touring kokpit

Na pokładzie umieszczono bardzo rozbudowany system teleinformacyjny. Samochód został wyposażony w wyświetlacz HUD, ekran o przekątnej 10,25 cala, aktywny tempomat, asystenta pasa ruchu. Do wyboru jest także bardziej bogata wersja, do której dodany został także półautonomiczny system jazdy. Standardowe wersje będą oferowane z samopoziomującym się zawieszeniem pneumtatycznym. Do standardowego wyposażenia możemy dołożyć adaptacyjne amortyzatory wyposażone w system AdaptiveDrive. Większość funkcji pojazdu można kontrolować przy pomocy kluczyka. Rozwiązanie to znalazło zastosowanie już wcześniej: w autach z serii 7. Niektórymi funkcjami można sterować gestami: w ten sposób możemy między innymi pogłaśniać muzykę.

Nowe auto BMW serii 5 Touring trafiło do salonów w czerwcu bieżącego roku. Śmiało można je nazwać autem rodzinnym. Jest nowoczesne i bardzo eleganckie. Do tego projektanci zadbali także o to, aby było ono bardzo praktyczne. Zmniejszono jego wagę, nie zapomniano także o różnego rodzaju bardzo przydatnych gadżetach. Nie bez znaczenia jest także duża pojemność bagażnika.