Stres

jest coraz częściej związany z naszym życiem. W pewnym stopniu jest on wynikiem sposobu funkcjonowania naszej cywilizacji. Wiele osób nie umie radzić sobie ze stresem w odpowiedni sposób. Stres jaki działa na nas przez długi czas nie tylko nie pozwala nam na to, byśmy mieli dobre samopoczucie. Jest w stanie również negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Jeśli nie potrafimy radzić sobie ze stresem dobrym rozwiązaniem jest terapia. W takim przypadku psychoterapeuta jest w stanie zapoznać nas z technikami jakie pozwalają na szybkie radzenie sobie ze stresem. Jeśli znamy odpowiednie ćwiczenia relaksacyjne możemy ze stresem radzić sobie w każdej sytuacji. Obecnie psychoterapeuta staje się coraz bardziej popularny i coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z terapii. Jest to wynikiem między innymi tego, że coraz częściej wykonujemy zawody w jakich stres jest nieodłączną częścią pracy. W wielu zawodach mamy do czynienia z taką sytuacją ponieważ w coraz większym stopniu w naszej pracy pojawia się z jednej strony presja czasu, a z drugiej strony potrzeby związane z efektywnością. Jeśli do tego dochodzą problemy związane z życiem prywatnym możemy nie mieć żadnych szans na poradzenie sobie z takimi problemami.

W wielu przypadkach psychoterapeuta jest zatrudniony na stałe w przypadku wykonywania, niektórych zawodów. Jest tak w przypadku strażaków, czy też policjantów. W takich zawodach oprócz samego stresu dochodzą jeszcze sytuacje związane z ryzykowaniem własnego życia. Wiele takich sytuacji może powodować traumatyczne przeżycia z jakimi niezwykle trudno sobie poradzić.

Nie tylko zawody związane z ryzykowaniem życia mogą powodować bardzo silny stres. Z takim samym problemem borykają się osoby jakie podejmują inwestycje na rynkach finansowych, co związane jest z bardzo dużym ryzykiem jakie związane jest z inwestowaniem bardzo dużych środków finansowych. W takich sytuacjach permanentny stres jaki związany jest z takimi zawodami jest w stanie prowadzić do takich schorzeń, jak zawał serca.