Internet

Rola internetu w obecnych czasach jest nieoceniona. Internet znajduje zastosowanie we wszystkich gałęziach gospodarki i życia ludzkiego. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego jaką rolę spełnia on w naszym życiu. Jego era nastała zaledwie kilkanaście lat temu. W tak krótkim okresie wynalazek ten opanował dosłownie cały świat. Zrewolucjonizował on komunikacje między ludzką, dał możliwość taniego, błyskawicznego porozumiewania się z każdego końca naszego globu.

W gospodarce służy on do wymiany danych, usprawnia komunikację. Doskonałym przykładem wykorzystania internetu jest bankowość. Banki jako jedne z pierwszych zastosowały internet do komunikacji nie tylko własnej ale również z klientem końcowym. Dzięki temu możemy swobodnie wykonywać operacje bankowe nie ruszając się z domu.

Internet jest rewolucyjnym systemem, który pomaga w rozwoju rewolucji. Wszystkie współczesne rewolucje w krajach islamskich i nie tylko są pokazane w internecie. Za pomocą YouTube mieszkańcy Syrii, Egiptu i innych krajów pokazywali to jak naprawdę jest u nich. Internet pomaga zdemaskować działania dyktatorów i ich zbrodnie. Każdy reżim może kontrolować telewizję, prasę i radio. Ale nie ma możliwości kontrolowania internetu.

Kolejnym walorem internetu jest fakt, że daje on pracę milionom ludzi. Internet to nie tylko Google i Bing. To także rzesza innych firm, które zatrudniają tysiące ludzi. Nie można zapomnieć o firmach hostingowych, handlujących domenami.

Zakupy w internecie są kolejnym jego atutem. Dzięki temu medium kupicie dosłownie wszystko i to w niejednokrotnie niższych cenach niż w tradycyjnych sklepach. Wybór sklepów jest taki sam jak ma to miejsce w świecie fizycznym. W sieci są różne sklepy – sklep koszykarski, sklep masarski, galeria sztuki, wędkarski, spożywczy z dekoracjami, butami i setki innych sklepów. Z racji iż takie sklepy nie wymagają posiadania lokali i ich obsługi redukowane są koszty. Dzięki minimalizacji kosztów, towary w sklepach online są zdecydowanie tańsze.