Tusz

Kupując nową drukarkę, musimy się zastanowić nad wieloma jej cechami. Przede wszystkim zaś rozważyć musimy typ urządzenia drukującego, który wybierzemy. Oznacza to w praktyce tyle, że musimy dokładnie określić, czy ma być to drukarka laserowa, czy też atramentowa.

Dla nas wybór jest jednoznaczny, ponieważ druk laserowy jest o wiele bardziej opłacalny i wydajny, a różnicę zauważymy nawet, jak chodzi o zwykłe wydruki domowe. Wielu jednak obawia się drukarek laserowych, ponieważ same urządzenia są droższe od tanich „atramentówek”, a ceny tonera także są wyższe od wkładów z tuszami. Tu jednak pojawia się mały haczyk, którzy wykorzystują produkujący urządzenia atramentowe. Otóż, jak się okazuje, koszty wydruku jednej strony w technologii atramentowej mogą być nawet dziesięć razy droższe od wydruku laserowego! Dlatego też, po krótkich kalkulacjach, postawić powinniśmy z całą pewnością na druk laserowy. Inwestycja w urządzenie zwrócić się bardzo szybko.

Jak jednak, możemy pytać, druk laserowy może być taki tani, jeśli tonery kosztują czasem nawet kilkaset złotych?! Może, ponieważ jedna kaseta z tonerem wystarcza na co najmniej 5-7 tysięcy normalnie zadrukowanych kartek. A tusz do drukarki atramentowej to inwestycja w około stu, czy też maksymalnie pięciuset stron. Stąd też, kupując toner, zaoszczędzamy w realny sposób, a koszty drukowania spadają bardzo szybko. A jeśli dodatkowo postawimy na toner regenerowany, czyli taki, który nie jest kupowany bezpośrednio od producenta, to mamy szansę na jeszcze korzystniejsze warunki. Cena takiego tonera może być nawet niższa o połowę, co, również niemal o połowę, zredukuje koszty drukowania dla każdego, kto zdecyduje się na skorzystanie z tej technologii w praktyce.

Jak więc doskonale widzimy, rozwiązania proponowane przez drukarki laserowe są zdecydowanie bardziej przemyślane i korzystne zarówno dla użytkownika domowego, jak i biurowego. Warto stawiać na druk laserowy i na regenerowane tonery. To się po prostu opłaci i sprawi, że drukowanie będzie przyjemnością.