CB Radio.

Od dłuższego czasu nosiłem się z kupnem jakiegoś niedrogiego CB-Radia. Szperałem trochę po forach internetowych, szukałem obiektywnych informacji na ten temat, ale niewiele udało mi się odnaleźć. Dlatego po trosze byłem zmuszony byłem kupna w ciemno.
Mój wybór padł na CB Legend III firmy M-Tech.
Mam to radyjko już ponad miesiąc i muszę powiedzieć, że jestem zadowolony. Używam go z średniej jakości anteną Sirio As.
Radio łatwo się montuje, jest lekkie, estetycznie wykonane i sprawia dobre wrażenie wizualne. CB jest multistandardowe, czyli można je użytkować na całym obszarze Unii Europejskiej. Przez to  przed użyciem należy je zaprogramować do użytku w Polsce.

Przede wszystkim, co od razu rzuca się w oczy, a raczej w uszy, to bardzo dobre filtry przeciwzakłóceniowe i bardzo dobra redukcja szumów. Radio nie trzeszczy, charczy, nie szumi, głos jest czysty i klarowny. Jest może nieco ciche, ale mnie to absolutnie w niczym nie przeszka – ci, którzy mają z tym problem, zawsze mogą podłączyć je do swego zestawu audio (radio dysponuje odpowiednim wyjściem).

Druga kluczowa sprawa dla tego sprzętu. Legend III oferuje bardzo dobry zasięg. Oczywiście zależy to od terenu, ale spokojnie można go określić na ok. 15 km, co jest przecież świetnym wynikiem.
Jeśli za wszelką ceną miałbym się już do czegoś przyczepić, to gałki mogłyby być nieco większe, oczywiście można się do nich przyzwyczaić, ale na początku jest to pewien drobny dyskomfort.
Podsumowując, radio w pełni spełniło pokładane w nim oczekiwania i sprawdziło się w codziennym użytkowaniu. Pochwalić należy uniwersalność, dobry zasięg i świetną jakość odbieranego sygnału. Jeśli więc szukasz niedrogiego a dobrego sprzętu, to z pewnością powinieneś rozważyć ten M-Tech Legend III. Mogę wszystkim polecić ten sprzęt.